4 kwi 2014

Smoczek NUK

Na spotkaniu blogerek, oto ta firma dała nam do testów wspaniałe rzeczy jak i zarazem nowości na rynku.

Do testów dostałam:
2 smoczki Freestyle
Odplamiacz 
Płyn do prania
uniwersalny płyn do mycia
płyn do mycia butelek
płyn do dezynfekcji 


Dziś głównym tematem tego postu jest smoczek

Na dniach wstawię wiecej zdjęć ;)

O smoczku:

Nowoczesne smoczki uspokajające

o innowacyjnym wzornictwie.


Szczególnie przyjazny dla skóry*

Nie ma nic bardziej delikatnego niż skóra dziecka. To dlatego nowy smoczek uspokajający NUK Freestyle ma mniejszą powierzchnię mającą kontakt ze skórą oraz duże otwory wentylacyjne, dzięki czemu jest bardziej delikatny dla skóry wokół ust. Gumka smoczka o naturalnym kształcie, który jest odpowiedni dla szczęki dziecka, sprawia, że dziecko nie tylko się uspokaja, lecz także zdrowo rozwija.
 • szczególnie przyjazny dla skóry dzięki większym otworom wentylacyjnym i mniejszej powierzchni mającej styczność ze skórą (potwierdzone przez 88% matek)*
 • zintegrowany płaski guzik, mało widoczny uchwyt
 • oryginalny anatomiczny kształt NUK i tarczka o anatomicznym kształcie
 • nie zawiera bisfenolu A
 • sześć atrakcyjnych kolorów i motywów


System odpowietrzania NUK AIR SYSTEM

Wszystkie smoczki uspokajające NUK są także wyposażone w system odpowietrzania NUK AIR SYSTEM. Sprawia on, że powietrze uwięzione w smoczku wydostaje się na zewnątrz w czasie ssania. Dzięki temu smoczek pozostaje miękki i elastyczny oraz zachowuje swój kształt, co pomaga zapobiegać wadom zgryzu.

Silikon

Silikon jest to elastyczny, bardzo miękki materiał, bez smaku i zapachu, który dzięki gładkiej powierzchni i idealnej przezroczystości ma bardzo higieniczny wygląd. Dzięki temu, że jest niezwykle odporny na wysokie temperatury (wygotowywanie) i promienie UV oraz temu, że nie zmienia się w kontakcie z tłuszczem zawartym w pokarmie, idealnie nadaje się do produkcji smoczków dziecięcych.
Silikon jest jednakże znacznie mniej wytrzymały na rozciąganie niż lateks oraz jest podatny na uszkodzenie ząbkami dziecka. Jeżeli powierzchnia zostanie naruszona, łatwo ulega dalszemu rozrywaniu. Dlatego też po zauważeniu nawet najmniejszych śladów uszkodzenia smoczek silikonowy należy wymienić na nowy.
Również z uwagi na to smoczki silikonowe do niedawna produkowane były tylko w rozmiarze 1 (0-6 mies.) i 2 (6-18 mies.). W wieku 18 miesięcy dziecko ma już coraz więcej ząbków i może łatwiej przegryźć smoczek i zadławić się jego częścią. Dlatego smoczki silikonowe w rozmiarze 3 (18-36 miesięcy), które NUK niedawno wprowadził do swojej oferty mają gumkę, która jest dodatkowo wzmocniona od wewnątrz - dla bezpieczeństwa Waszego dziecka!

Anatomiczny kształt NUK

Specjalny kształt smoczków do butelek oraz uspokajających NUK został opracowany w 1956 roku przez Dr. med. dent. A. Müllera oraz Prof. Dr. Dr. W. Baltersa. Przypomina on kształt brodawki sutkowej matki w czasie karmienia piersią i umożliwia wykorzystanie wrodzonego instynktu ssania dziecka do ćwiczenia mięśni szczęki. Dzięki temu anatomiczny kształt smoczków NUK w naturalny sposób wspiera prawidłowy rozwój jamy ustnej dziecka.

Cena :około 10 zł
Moja opinia:
Smoczek ma odpowiedni system odpowietrzania, przez co nie pozrażnia delikatnej skóry dziecka. Jest prawie płaski, kaształtem przypomina pierś matki i wiem że używanie takiego smoczka w pewien sposób jest zdrowe. Tylko jest jedno ale do smoczka, moja córcia jest przyzwyczajona do kształtu kulki i ciężko jej sie przestawić. I teraz albo sie przestawi na zdrowy smoczek albo skończy się samo istnie etap smoczka. I jedno i drugie rozwiązanie jest dla małej dobre, tylko szkoda że nie przyzwyczaiłam jej od razu do tego typu smoczków. 
Jestem bardzo zadowolona z firmy NUK, bo ich produkty jak i współpraca jest na najwyższym poziomie i każdy produkt polecam innej mamie.

4 komentarze:

 1. Hm , ten smoczek do dla mnie zagadka, wzornictwo jest rewelacyjne, kształt super ale poz tym nic w nim rewelacyjnego nie ma czego by inne smoczki nie miały!

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja Lenka też miała problem z zaakceptowaniem smoczka nuk :) też była przyzwyczajona do kształtu kulki ale teraz już go ładnie ssie :D

  OdpowiedzUsuń